Grilovací kámen - grilujte zdravě na lávovém grilovacím kameni

Chcete si uvařit zdravé, chutné a hlavně nezávadné pokrmy? Zkuste si ugrilovat maso na grilovacím kameni. Vyhnete se tak přímému styku pokrmu s plamenem a kouřem, tím vyloučíte obsah karcinogenů ve vašem jídle.

 

Zdravé grilování - na lávovém kameni grilujete bez styku s plameny

 

Kámen je vyroben z vulkanických vyvřelin. Jeho základní vlastností je rychlé nahřívání po celé ploše a udržení tepla. Kámen stačí rozehřát asi 15 minut na dřevěném uhlí na teplotu cca 250 °C a pak se už vašemu kulinářskému umění meze nekladou.

 

Jídlo, které na kameni grilujete, nepřijde do styku s plameny, proto si pokrmy zachovají své přírodní látky , neztrácí svou přirozenou chuť a jsou zdravější než pokrmy grilované na přímém ohni. Na kameni lze grilovat na i nasucho nebo ho lehce potřít nejlépe olivovým olejem.

 

Čištění kamene je velice snadné. Ještě za tepla seškrábněte přichycené zbytky nerezovou škrabkou nebo špachtlí a pak jen otřete ubrouskem. Po vychladnutí jej můžete důkladněji umýt, ale jen vodou. Nepoužívají se mycí prostředky!

 

Grilujte bez obav v jakémkoliv krbu

 

Gril je vyroben tak,aby se dalo grilovat i ve většině krbových vložek, takže pokud máte krb, tak vás neomezí ani počasí a ani roční období.

 

Všechna práva vyhrazena © 2015, kamenictvizmeskal.com

Majitel - Miroslav Zmeškal

Mobil: +420 603 514 893

kamenictvi.zmeskal@seznam.cz